Torstaimaastojen TULOKSET 17.5., 24.5, 31.5., 7.6., 14.6.

17.5.2018

Torstaimaastot Porttikalliolla joka torstai 17.5. - 14.6. klo 18.30. Ilmoittautuminen klo 18.00-18.15 kisapaikalla. Kilpailu 14.6. on samalla Punkalaitumen kunnan ja Kunnon maastojuoksun mestaruuskisa, jolloin jaetaan mitalit kaikille Kunto- ja kuntalaisille. Lisäksi useamman kerran osallistuneille osallistumispalkinto.

TULOKSET

Torstai 17.5.

T3: 1. Anni Vähä-Jaakkola.

T5: 1. Emma Lähdeniemi 22.67.

P5: 1. Verneri Vähä-Jaakkola 22.82, 2. Oskari Vähä-Jaakkola.

T7: 1. Mette Häkkinen 2.17, 2. Tuuli Peltomäki 4.02.

P7: 1. Juuso Suoranta 2.25, 2. Joel Lähdeniemi 2.55, 3. Jori Lintunen 4.00, 4. Rasmus Säviranta.

T9: 1. Fanni Lampinen 2.14, 2. Fanny Vähä-Jaakkola 2.42, 3. Anna Vähä-Jaakkola 3.44.

P9: 1. Veeti Häkkinen 2.32, 2. Tuure Vähä-Jaakkola 2.40.

P13: 1. Niko Heikkinen 5.26.

T15: 1. Heidi Heikkinen 5.26.

Torstai 24.5.

P7
1.            Juuso Suoranta                 2.28
2.            Artturi Lindroos                2.41
3.            Rasmus Säviranta             3.26
4.            Jori Lintunen                     3.43

T7
1.            Mette Häkkinen                2.20
2.            Tuuli Peltomäki                 3.10

P9
1.            Veeti Häkkinen                 2.22

P11
1.            Jere Suoranta                    4.42

T11
1.            Vilma Mahlamäki               7.45

P13
1.            Joni Suoranta                     4.40

T15
1.            Heidi Heikkinen                4.25

 

Torstai 31.5.

T7: 1. Mette Häkkinen 2.20, 2. Tuuli Peltomäki 3.00.

P7: 1. Antti Suominen 2.55.

P9: 1. Veeti Häkkinen 2.33.

P13: 1. Topias Kaapu 6.45.

M: 1. Markus Salo 16.07.

 

Torstai 7.6.

T7: 1. Mette Häkkinen 2.15, 2. Tuuli Peltomäki 3.04.

P7: 1. Juuso Suoranta 2.29, 2. Antti Suominen, Artturi Lindroos 2.46.

T9: 1. Fanny Lampinen 2.39.

P9: 1. Akusti Mielonen 2.12, 2. Aleksi Suominen 2.13, 3. Veeti Häkkinen 2.44, 4. Eemeli Mäki-Laurila 3.03.

P11: 1. Jere Suoranta 4.45.

P13: 1. Joni Suoranta 4.52, 2. Valtteri Lampinen 4.59.

M: 1. Timo Mäki-Laurila 17.17.

 

Torstai 14.6.

Punkalaitumen kunnan ja Kunnon mestaruuskisa

P3: 1. Waltteri Lindroos 0.30, 2. Vilhelmi Vähä-Jaakkola, Valtteri Vähä-Jaakkola 0.50.

P5: 1. Verneri Vähä-Jaakkola 0.22.

T7: 1. Mette Häkkinen 2.25, 2. Hilda Siuko 2.35, 3. Tuuli Peltomäki 3.10.

P7: 1. Juuso Suoranta 2.20, 2. Artturi Lindroos 2.33, 3. Rasmus Säviranta 3.36.

T9: 1. Fanny Vähä-Jaakkola 2.30.

P9: 1. Samuel Salmela 2.10, 2. Veeti Häkkinen 2.19.

T11: 1. Milja Kaapu 5.48.

P11: 1. Jere Suoranta 4.54.

P13: 1. Joni Suoranta 4.55.

T15: 1. Helmi Siuko 10.46.

P15: 1. Eemil Siuko 10.47, 2. Valtteri Lampinen 10.48.